NEKTAR Fishing

English

Meriforelli püük Eestis on igati atraktiivne tegevus, kuna tavaliselt toimub see looduslikult imekaunites kohtades. Saan Sind viia kohtadesse, kus Sa vaevalt enne käinud oled. Pühendan Sind oma lõheliste püügi 20 aasta avastustesse, kuigi muud kala olen püüdnud terve elu. Eestimaa looduse ilu on võrratu, seda tasub hoida ja suhtuda oma tegemistes ümbritsevasse lugupidamisega!

Kus?

Forelli püüame mere ääres liikudes kahlates. Otsime ägedaid kivikarisid ja avastame peidus lahesoppe.
Norra loodus on samuti VÄGA ILUS, seal kõik veel võimsam. Aeg-ajalt korraldan ka sinna reise sealsetele lõhejõgedele.

Kellele?

Saan nõustada selles nii personaalselt kui grupiti juhendades looduse jälgimisest, kalakäitumisest kuni varustuse, kohtade jne nippideni. Giidinduse huvilisi on käinud nii Eestist, Soomest ja Norrast. Vastavalt aastaajale muutub ka püügispetsiifika.
Võid olla „roheline alustaja“ või keegi, kes vajab lisateadmisi või otsinud omi kalu juba piisavalt tulemusteta.
Teenus sobib ka hästi elamuskingiks (sünnipäevaks) või ettevõtetele väikeste meeskondade väljasõiduks.

Mis maksab?

Täpsemad hinnad lepime kokku sõltuvalt päeva pikkusest. Transport on tavaliselt kliendi poolt. Vajadusel saan hankida juurde ka varustust. Määrab, mitmekesi me punast jahime.

Veel infot?

Jah, arutlen sellel teemal ka siin, Kalale foorumis – siin ja siin

Siit saad näha pilte mu saakidest – http://www.kalale.ee/kasutaja/minu-galerii/2E5FF

Kuhu läheme järgmisena?

2024 läheme taaskord Norra. Tutvu lähemalt ja tule kaasa!

Tagasiside

Olen kalastellut viikonlopun Saarenmaalla ja piston Tallinnan tuntumassa Madisin kanssa. Hänellä on erinomainen paikallistuntemus ja ajantasainen tieto meritaimentapahtumista Viron vesillä. Luotettava ja oiken mukava kaveri!

Akseli


“Igal kalastuslool on oma lugu ja ajalugu, selle algus ulatub aastate taha, kui kohtusin koridoris oma tolleaegse naabri Viktoriga, ühel käeotsas kott kirjaga Vision ja teisel Loop.

Edasi liitsime oma kalal käigud ja jagasime kulud.

Muutused hakkavad pihta nagu ikka väikestest asjadest. Peale ühte Järvamaa forrelivõpsikut, kus harjutasime rullheidet, vibuheidet, põrkega heidet kivilt, puult ja enesehinnangult tuli Viktorilt idee võtta sellesse võsasse siiski spinningud ja neid meil ei olnud. Keegi tulihingeline (nagu me isegi) oli öelnud, et kõlbavad need ridvad ainult hernekeppideks. Sellega sai toidetud kalapüügi järel teist suurimat sõltuvust, nimelt püügivahendite ostmise sõltuvust.

Maailmapilt hakkas jälle laienema, oli imestamist ,mille kõigega ja mida rahvas küll ei püüa.

Merikafoorumi külastamine haakis kohe, kuid päris alla siiski ei andnud, sai tellitud lendõngele uus rull, sobiv nöör ja putukad ning möödunud rannahooaja alguseks oli õlg valus, ranne murtud ja kala polnud mitte näinudki.

Sügis algas spinningu ja Aapua lantide hankimisega, kala ei tulnud ikka, poest sai ostetud veel lante ja suurem kott. Jõuludeks olime kahe peale kahte kala näinud, tänud sellegi eest.

Kevadeks saabus vaikselt selgus, et miski pole selge, peale selle, et kala ei saa.

Siiski mõlkus koguaeg meeles, et püüda tuleb seal ja siis, kus püüavad need kes kala saavad ja siin tuleb tänada Madist.

Päev püüki koos hakkas puslet kokku panema ja lühendas teed kalani ja veel milliseni!

Sügisel läheb õpipäev kordamisele!”

Ivar


Annaks siis väikese tagasiside Madise koolitusele. Enne seda olin käinud merikal ca 6 korda. Olin esimene kellega ta käis ja mis juhtus saate lugeda Madise postitusest. Kala nägime.

Mulle kui algajale tema suhtumine ja jutt meeldis. Kogemusi ja teadmisi selles vallas tal jagub ja seda juttu oleks pidanud salvestama, et meelde ka jääks, sest huvitavat ja kasulikku infot tuleb väga palju ja seda ei pea ise temalt välja pigistama

Mõtlesin ka enne valmis, mida tahaks teada, aga muidugi selle aja jooksul unustasin paljud asjad, sest aeg möödus väga kiiresti .

Muidugi kõike saad ise ka õppida ja katsetada, aga kui oled vähe kärsitu ja tahad kiiresti skoorida, siis korra nädalas käies kalal ei pruugi see asi libedalt minna ja siis, kui satub tormine ilm lööd üldse käega ning päevad ka lühikesed. Samas teab Madis täpselt, et nt 15m/s läänetuulega pole selle tipu otsas suurt midagi teha, aga ca 10 km eemal põhimõtteliselt teises kohas tuulevaikus ja saad mõnusalt püüda. Ise oleks sellel ajal kodus olnud ja sajatanud ilma. Eks see kalasaamine ole kinni pisiasjades, millele ei oska algajad mõelda -tuulesuunad, kohavalik, landivalik ja paljud muud detailid, mida ei ole võimalik omandada ühe korra või ühe hooajaga vaid aastatega. Ja kuna mingile osale siinsetele ”tipp-püüdjatele” see elementaarne, siis minule see uus ja huvitav .

Ise jäin väga rahule ja soovin Madisele edu ning võimalusel liitun temaga ka edaspidi.

Ilmar


Tahtsin omalt poolt öelda – millega on ka Riho igati nõus  – et meie jäime küll igati koolitusega rahule ja loodetavasti jätkub Sul indu oma asja edasi ajada. Oleme käinud hiljem korduvalt merikaid jahtimas ja kokku oleme rohkem kala / kontakte saanud, kui varasema elu jooksul kokku ! Aitäh selle eest ! Nüüd jälgime pingsalt tuuli, hoovuseid, temperatuuri, mere reljeefi jne sh katsetame ka erinevaid lante / leech`e jne ehk et maailm on oluliselt avardunud. Oleme püüdnud nii Sinuga koos käidud vetel kui ka korduvalt uusi kohti avastanud. Paldiski poole pole veel jõudnudki J

On selge, et kõiki neid detaile üksi avastada on kordades keerulisem, kui ei ela rantjee elu ning ei ole võimalik iga päev kalastada. Ja alati on detaile ja nüansse rohkem, kui endal teada – pidev õppimine ja katsetamine on osa protsessist, mis kalapüügile vürtsi lisab. Aga nagu olümpiavõitjatel on treener ja taustateamid olemas, siis on ka igati hea, kui kohalikul kalamehel on võimalik kelleltki õppida. Sinu isiku näol on olemas vähemalt pädev kalamees, kellega saab konkreetset juttu ajada … ma ei kujuta hästi ette, kui ma võhivõõra kalastaja juurde hiilin keset püüki ja hakkan õpetust nõutama …. ilmselt maanduks järgmine vise landiga mu otsaees J Edukate merikapüüdjate ring on siiski suhteliselt „kinnine foorum“ ja samas ka täiesti mõistetav.

Ehk jaksu ja edu ning mine tea, äkki teeme II koolituspäeva veel, kui kevad käes – uus aastaaeg pakub uusi detaile, mida oleks hea parematelt õppida!


Kevadine koolituspaev toi ule kolmekilose ilusa hobekala

Parimat,
Mati


Galerii

Tule!

Nagu ütlus on: särjepüük-algkool, haugipüük-keskkool, forellipüük-ülikool. Tule ja saa Sinagi meriforelli püüdmises osavaks ning saa teada kohti, kus näkkab või kuidas näkkama saada. Konks sinna…J!

Saada mulle teade oma soovist ning võtan Sinuga peagi ühendust.